آزمایشگاه تحقیقاتی الکترونیک قدرت و میدان‌های الکتریکی ، مغناطیسی- اخبار عمومی
اولین همایش شبکه های الکتریکی هوشمند

حذف تصاویر و رنگ‌ها
به گزارش بانک اطلاعات مهندسی برق به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی، سید کارن خاتمی فرد، دبیر اجرایی این همایش گفت: این همایش شامل بخش سخنرانی، ارایه مقاله، میزگرد، کارگاه های آموزشی و نمایشگاه های جانبی می باشد.
وی در مورد اهمیت و کاربرد استفاده از شبکه های الکتریکی هوشمند، اعلام کرد: بنا به دستور وزیر نیرو تا سه سال آینده تعداد 20 میلیون کنتور هوشمند در کشور نصب خواهد شد و این در حالی است که به دلیل کمبود تولید این کنتورها در ایران، واردات این نوع کنتورها آغاز شده است.
خاتمی فرد تصریح کرد: از سال2005 در ایالات متحده کنتورهای هوشمند در شبکه توزیع برق به کار گرفته شده اند و مزیت این کنتورها در این است که، مصرف کننده می تواند بنا به اختیار خود در ساعات مختلف، برق خود را از تولید کننده های مختلف خریداری نماید.
وی ادامه داد: با نصب این کنتورها، خطای قرائت کنتور حذف می شود و انرژی در یک پایگاه داده ذخیره می گردد.
شایان ذکر است برخی محورها و موضوعات همایش در سه دسته اصلی سیستم انتقال، سیستم توزیع و مصرف کننده طبقه بندی می شود که شامل موضوعاتی نظیر پایش، کنترل و حفاظت گسترده سیستم قدرت، فن آوری اندازه گیری فازوری، معماری شبکه هوشمند، زیرساخت های مخابراتی و امنیت اطلاعات، استاندارد ها و پروتکل های شبکه هوشمند، ریزشبکه ها، شناسایی خطا و بازیابی شبکه، (AMI) اندازه گیری هوشمند و زیر ساخت اندازه گیری پیشرفته، قیمت گذاری آنی برق، کنترل مستقیم بار و برنامه های پاسخگویی بار، فناوری zigbee می شود.
علاقه مندان می توانند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر با دبیرخانه همایش از طریق شماره تلفن 66164343 تماس حاصل نمایند.                                              تصویر پوستر همایش
نشانی مطلب در وبگاه آزمایشگاه تحقیقاتی الکترونیک قدرت و میدان‌های الکتریکی ، مغناطیسی:
http://idea.iust.ac.ir/find-23.6324.17445.fa.html
برگشت به اصل مطلب